Žodžiu “virti” paprastai nusakomi visi valgių ruošimo būdai, iš jų ir tokie, kai patiekalo nereikia nei šildyti… tačiau kai recepte sakoma, jog tas valgis troškinamas, kepamas ar verdamas, turima omenyje konkretų jo gaminimo būdą.
Kepimas. Kepama sausame karštyje su trupučiu riebalų. Kaip kepti – keptuvėje ant viryklės ar orkaitėje – priklauso nuo kepsnio dydžio. Keptuvėje ant viryklės kepami nedideli žuvų ar mėsos gabalai, pjaustyta paukštiena, daržovės, bulvės, kiaušiniai, blyneliai ir pan. Be to, ant viryklės keptuvėje iš visų pusių riebaluose apkepinami ir dideli mėsos, žuvų ar paukštienos kepsniai, kurie paskui baigiami kepti orkaitėje.
Virimas – tai valgio gaminimas skystyje, kurio temperatūra yra 100°. Ar jis turi būti verdamas uždengtame, ar atvirame puode, ar jis turi kunkuliuoti ar vos vos virduliuoti, priklauso nuo to, kas verdama. Nemalti grūdai, ankštinės ir dar kelios kitos daržovės (artišokai, šparagai) yra tik verdamos. Mėsa, bulvės, kiaušiniai gali būti gaminami ir kitaip.
Šutinimas – tai apie 80° temperatūros (kur kas žemesnė už virimo) skystyje gaminami produktai gerai išsaugo savo maistinę vertę. Ypač tinka šutinti vaisius, kiaušinius, žuvis. Šutinant garuose, uždengtame puode temepratūra siekia 100°. Produktai sudedami ant grotelių virš verdančio vandens ir neturi jo siekti.
Virimas greitpuodyje. Hermetiškai uždarytame puode, kuriame yra manometrinis slėgis, temperatūra siekia maždaug 110°-120°. Todėl valgis išverda beveik tris kartus greičiau negu paprastai. Taip verdami ilgai nesuverdantys produktai: burokėliai, salierai ar ankštinės daržovės.
Troškinimas. Valgis troškinams riebaluose su trupučiu skysčio arba sultinyje, kurių temperatūra apie 90°-100°. Žuvis ir mėsa pirmiausiai trumpai ir ne per daug tamsiai apkepinamos riebaluose, ir tik tada supilamas vanduo ar sultinys. Nedidelio tankumo ir greitai suverdančios lapinės ir vaisinės daržovės troškinamos taip: į šaltą keptuvę įpilama šiek tiek aliejaus, juo apveliamos sudėtos daržovės, skysčio įpilama tiek, kad jo būtų maždaug 1 cm ant keptuvės dugno, ir tik tada uždegama ugnis. Didelio tankumo daržovės – kopūstai, moliūgai – troškinami prieš tai apkepti riebaluose. Jei ketinama troškinti mėsą kartu su daržovėmis, tai pirmiausiai apkepame mėsą, o tik tada įdedame daržoves.